ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3944166
*
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 23:42:21
1
400 kr
24/1 07:04:48
2
350 kr
30/1 12:21:57
3
600 kr
30/1 14:03:43
4
Vinnande bud
30/1 15:33:12
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 23:42:21 | 1 | 400 kr |
| 24/1 07:04:48 | 2 | 350 kr |
| 30/1 12:21:57 | 3 | 600 kr |
| 30/1 14:03:43 | 4 | Vinnande bud |
| 30/1 15:33:12 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



